موفقیت شغلی

با رعایت این نکات در هر شغلی موفق می شوید

مهم نیست شما چه چیز را در زندگی انتخاب می کنید، شما می خواهید موفق باشید. یکی از زمینه های موفقیت، موفقیت در شغلی است که به آن مشغولید. تنها چیزی که لازم دارید، دانستن و مهارت پیدا کردن در چند نکته است که به شما تضمین موفقیت در هر مسیر انتخابی در زندگی و شغلتان را می دهد.

برای موفقیت در شغلتان باید مهارت های زیر را داشته باشید:

مهارت های فروش

مهم نیست در چه قسمتی کار می کنید، شما باید یک چیزی را بعضی اوقات بفروشید. معمولاً این خودتان هستید که باید نحوه ی ابراز احساسات و برقراری ارتباط را بدانید. برای فروش به هر کس و داشتن زمینه ای در فروش، تمرین کردن راه حل مناسبی است.

 

خود آغازگر باشید

برای موفقیت در محیط کار باید خود آغازگر باشید. هنگامی که شما اولین نفری باشید که مسؤلیت کاری را می پذیرید، در نظر رئیس خود یک کارمند با ارزش هستید. در نظر گرفتن ریسک شروع کار بسیار با ارزش است. از فوران فکر و ایده های جدید به هیچ عنوان نترسید.

 

مهارت های انتقال پذیری

این نکته نیازمند مهارت های یادگیری است که شما می توانید در هر کاری از آن استفاده کنید. به کارهای کم ارزش بعنوان کاری کم اهمیت فکر نکنید. شما درحال یادگیری هستید و سهم خود را از ادامه ی زندگی دریافت می کنید.

 

پرسیدن سؤالات

بعضی از مردم بدلیل عدم پرسش، هیچ وقت پیشرفت نمی کنند. اگر شما سؤال نپرسید، هیچ موقع پاسخی دریافت نمی کنید. اگر شما ایده ای مطرح نکنید هیچ وقت نمی دانید که شاید آن ایده مفید بوده باشد. اگر مهم و ضروری است، روی افرادی که با آنها احساس راحتی می کنید، تمرین نمایید، و پس از کسب آمادگی بدنبال مورد اصلی بروید.

 

حتما بخوانید:   قبل از درخواست کردن حتماً از این موارد آگاه باشید

توانایی برنامه نویسی

در این روز ها شما باید در مورد کامپیوتر و اینترنت اطلاعات زیادی داشته باشید. داشتن کمی مهارت در برنامه نویسی جایگاه شما را ارتقاءِ می دهد. نیاز نیست خیلی ماهر باشید، اما داشتن اطلاعات در مورد نحوه ی کار و ساختار آن می تواند مفید باشد.

 

مهارت های ارتباط

تنها راه برای پیشرفت و جلو افتادن، داشتن مهارت های ارتباط شفاهی و کتبی می باشد. شما می توانید برای اینکار تمرین کنید. برای مثال، هنگام ارسال ایمیلی، حتماً قبل از فرستادن آن، متن را چندین بار برای درست بودن آن از نظر گرامری و مضمونی که می خواهید نقل شود، (دقیقاً چیزی که می خواهید را نقل کنید– یا منظور را دقیقاً برسانید و شخص را دچار سردرگمی و انحراف نکنید)، بخوانید.

 

مهارت های ارتباط با دیگران

برای مستقل شدن، شما باید توانایی کار در یک گروه را داشته باشید. هر چقدر با همکاران خود رابطه ی خوبی داشته باشید، در آینده، کارفرمای مستقل موفقی می شوید. برای نشان دادن خود تلاش کنید و با عملکردی درست پیش بروید.

مهارت های مدیریت پروژه
چگونگی اخذ پروژه را یاد بگیرید و بخش بخش کردن آنرا برای مدیریت بهتر و کامل کردن آن، فرا بگیرید. اگر دارای مهارت های مدیریتی بهتری باشید مطمئناً کارمند با ارزشی خواهید بود.

 

کنجکاو باشید

شما همیشه باید بدنبال راهی برای توسعه شرکتی که در آن شاغل هستید و همانطور خودتان، باشید. از کارمندان، مشتریان و حتی از خود سؤال بپرسید. مردم از کسی که تشنه دانستن و علم باشد، قدردانی می کنند.

 

حتما بخوانید:   چجوری هدف گذاری کنیم؟

قابلیت اخذ نتایج را داشته باشید

چیزی که از زندگی می خواهید را بشناسید و از هر کاری که منجر به رسیدن به نتیجه دلخواهتان می شود دریغ ننمایید. شما باید هدف خود را بشناسید و یک برنامه ریزی درست برای بدست آوردن آن، داشته باشید.

علیرضا سخنوران