موفقیت شغلی

با رعایت این نکات در هر شغلی موفق می شوید

مهم نیست شما چه چیز را در زندگی انتخاب میکنید، شما میخواهید موفق باشید. یکی از زمینه های موفقیت، موفقیت در شغلی است که به آن مشغولید. تنها چیزی که لازم دارید، دانستن و مهارت پیدا کردن در چند نکته است که به شما تضمین موفقیت در هر مسیر انتخابی در زندگی و شغلتان را می دهد.
برای موفقیت در شغلتان باید مهارت های زیر را داشته باشید:

 

مهارت های فروش

مهم نیست در چه قسمتی کار میکنید، شما باید یک چیزی را بعضی اوقات بفروشید. معمولا این خودتان هستید که  باید نحوه ابراز احساسات و برقراری ارتباط را بدانید. برای فروش به هر کس و داشتن زمینه ای در فروش، تمرین کردن راه حل مناسبی است.

 

خود آغازگر باشید

برای موفقیت در محیط کار باید خوآغازگر باشید. هنگامی که شما اولین نفری باشید که مسولیت کاری را می پذیرید، در نظر رئیس خود یک کارمند باارزش هستید. در نظر گرفتن ریسک شروع کار بسیار با ارزش است. از فوران فکر و ایده های جدید به هیچ عنوان نترسید.

 

مهارت های انتقال پذیری

این نکته نیازمند مهارت های یادگیری است که شما می توانید در هر کاری از آن استفاده کنید. به کارهای کم ارزش بعنوان کاری کم اهمیت فکر نکنید. شما درحال یادگیری هستید و سهم خود را از ادامه زندگی دریافت می کنید.

 

پرسیدن سوالات

بعضی از مردم بدلیل عدم پرسش،هیچ وقت پیشرفت نمی کنند. اگر شما سوال نپرسید،هیچ موقع پاسخی دریافت نمی کنید. اگر شما ایده ای مطرح نکنید هیچ وقت نمیدانید که شاید آن ایده مفید بوده باشد. اگر مهم و ضروری است، روی افرادی که با آنها احساس راحتی میکنید، تمرین نمایید، و پس از کسب آمادگی بدنبال مورد
اصلی بروید.

 

توانایی برنامه نویسی

در این روز ها شما باید در مورد کامپیوتر و اینترنت اطلاعات زیادی داشته باشید. داشتن کمی مهارت در برنامه نویسی جایگاه شما را ارتقا می دهد. نیاز نیست خیلی ماهر باشید، اما داشتن اطاعات در مورد نحوه کار و ساختار آن می تواند مفید باشد.

 

مهارت های ارتباط

تنها راه برای پیشرفت و جلو افتادن، داشتن مهارت های ارتباط شفاهی و کتبی می باشد. شما می توانید برای اینکار تمرین کنید. برای مثال، هنگام ارسال ایمیلی، حتما قبل از فرستادن آن، متن را چندین بار برای درست بودن آن از نظر گرامری و مضمونی که می خواهید نقل شود، (دقیقا چیزی که می خواهید را نقل کنید– یا منظور را دقیقا برسانید و شخص را دچار سردرگمی و انحراف نکنید )، بخوانید.

 

مهارت های ارتباط با دیگران

برای مستقل شدن، شما باید توانایی کار در یک گروه را داشته باشید. هر چقدربا همکاران خود رابطه خوبی داشته باشید، در آینده، کارفرمای مستقل موفقی می شوید. برای نشان دادن خود تلاش کنید و با عملکردی درست پیش بروید.

مهارت های مدیریت پروژه
چگونگی اخذ پروژه را یاد بگیرید و بخش بخش کردن آنرا برای مدیریت بهتر و کامل کردن آن، فرا بگیرید. اگر دارای مهارت های مدیریتی بهتری باشید مطمئنا کارمند با ارزشی خواهید بود.

 

کنجکاو باشید

شما همیشه باید بدنبال راهی برای توسعه شرکتی که در آن شاغل هستید و همانطور خودتان، باشید. از کارمندان، مشتریان و حتی از خود سوال بپرسید. مردم از کسی که تشنه دانستن و علم باشد، قدردانی می کنند.

 

قابلیت اخذ نتایج را داشته باشید

چیزی که از زندگی میخواهید را بشناسید و ازهرکاری که منجر به رسیدن به نتیجه دلخواهتان می شود دریغ ننمایید. شما باید هدف خود را بشناسید و یک برنامه ریزی درست برای بدست آوردن آن، داشته باشید.
علیرضا سخنوران